logo expert-kurzy-anglictiny

10 tipů, jak se naučit anglicky

10 tipů, jak se naučit anglicky

10 tipů, jak se naučit anglicky

Nemusíte žít v anglicky mluvící zemi, abyste mohli mluvit plynně anglicky. Pokud jste chytří, pokud jde o způsob, jakým se učíte angličtinu, nemusíte ani opouštět své rodné město. Použijte těchto 10 nejlepších tipů a zjistěte, jak se naučit anglicky, aniž byste museli opustit své město.

1. Obklopte se angličtinou

Nemusíte být v anglicky mluvící zemi, abyste se obklopili angličtinou. Najděte způsoby, jak udělat angličtinu součástí vašeho každodenního života doma, jako je psaní nákupního seznamu, čtení novin, poslech rádia, psaní deníku v angličtině nebo poslech angličtiny na mobilu při cestování do práce.

2. Vytvořte si anglické přátele

I když nežijete v anglicky mluvící zemi, v okolí pravděpodobně žije mnoho cizinců. Najděte způsoby, jak se setkat s rodilými anglicky mluvícími lidmi: navštěvujte zahraniční bary a restaurace, vstupujte do sportovních a společenských klubů nebo organizujte jazykové výměny. Můžete se dokonce dobrovolně stát průvodcem na místní turistické atrakci a setkat se s anglicky mluvícími lidmi z celého světa.

Zlepšete svou anglickou gramatiku, slovní zásobu a další s EF English Live. Začněte zdarma

3. Najděte si studijní partnery

K procvičování angličtiny nepotřebujete rodilé mluvčí. Najděte si studijního partnera nebo založte anglický klub a pravidelně se scházíte, abyste mluvili anglicky. Můžete se navzájem motivovat a budete se učit tím, že budete pomáhat druhým s jejich problémy.

4. Používejte autentické materiály

Už jen čtení angličtiny v učebnicích může být nudné. Zkuste si přečíst anglické texty napsané pro rodilé mluvčí a rodilými mluvčími. Zpočátku to bude výzva, ale mnohem zajímavější, až to zvládnete. Pokud nemůžete najít anglické knihy nebo časopisy, použijte internet ke čtení zpráv v angličtině každý den. Proč se nepodívat na bezplatné zdroje angličtiny EF English Live a ověřit si své dovednosti pomocí našeho bezplatného testu z angličtiny, vyzkoušet zábavné kvízy, učit se pomocí našich e-knih a další?

5. Připojte se online

Připojte se online a můžete být v kontaktu s lidmi z celého světa. Připojte se k chatovacím místnostem nebo fórům, absolvujte online kurz angličtiny nebo najděte kamaráda, který si procvičí svou angličtinu a zároveň pozná různé kultury. Se sociálními médii je snazší než kdy jindy zůstat v kontaktu s přáteli z celého světa.

6. Stanovte si realistické cíle

Dejte si důvod ke studiu: chcete se povýšit, mít možnost mluvit se svými zahraničními kolegy, studovat v zahraničí nebo strávit příští dovolenou v anglicky mluvící zemi? Stanovte si krátkodobé i dlouhodobé cíle a sledujte svůj pokrok.

7. Poslouchejte skutečnou angličtinu

Trénujte své ucho poslechem angličtiny mluvenou normální rychlostí, i když všemu nerozumíte. Procvičte si také poslech, aniž byste viděli věci napsané, a nebojte se věci poslouchat několikrát, abyste v nich zachytili jakoukoli zajímavou nebo neobvyklou slovní zásobu. Je snadné najít bezplatné anglické podcasty online a tiskové agentury z většiny anglicky mluvících zemí mají audio a video zprávy k dispozici zdarma online.

8. Najděte zábavné způsoby, jak se učit nová slovíčka

Pokud rádi zpíváte, vyhledejte slova pro své oblíbené anglické písně. Nebo pokud si pamatujete, co vidíte, napište nová slova do poznámek „Post-it“ a rozlepte je po domě. Vytvořte vtipné příkladové věty nebo nakreslete malé obrázky vedle nové slovní zásoby, abyste si ji zapamatovali.

9. Poznejte kulturu

Seznamte se s lidmi a kulturou anglicky mluvících zemí. Učení jazyka není jen o gramatice a slovní zásobě: je to o komunikaci s lidmi, kteří mají různé způsoby myšlení i mluvení!

10. Bavte se!

Naučit se jazyk dá práci, ale pokud se budete bavit, budete se ho pravděpodobně držet. Hrajte hry, luštěte křížovky, zpívejte písničky, čtěte komiksy a nedělejte si starosti s tím, že budete dělat chyby – dělat chyby je často způsob, jak se nejlépe naučit!

Sdílej příspěvek na: