logo expert-kurzy-anglictiny

Proč angličtina není tak těžká, jak si možná myslíte

Proč angličtina není tak těžká, jak si možná myslíte

Proč angličtina není tak těžká

Zde máte 7 důvodů, které vám ukážou, proč se tento jazyk snadno učí.

1. Gramatika v angličtině je velmi jednoduchá. Pro pravidelná slovesa neexistují žádné deklinační ani konjugační variace a deklinace podstatných jmen je ještě jednodušší – přivlastňovací případ vyžaduje apostrof a písmeno „s“ připojené na konci. A to je vše! Kromě toho neexistuje deklinace podstatného jména, což znamená, že nemůžete udělat chybu a použít špatné podstatné jméno.

2. Angličtina je silně ovlivněna latinou, i když je angličtina germánským jazykem, existuje mnoho slov s latinskými kořeny. Na druhou stranu se mnoho anglických slov stalo mezinárodními a jsou součástí téměř všech jazyků. Takže i když jste začátečník, určitě už znáte pár slov anglického původu.

3. Jaká úleva! Není rozdíl mezi mužským, ženským nebo neutrálním rodem. Díky tomu je mnohem snazší si zapamatovat a používat každé podstatné jméno v angličtině.

4. Nikdo nemá rád nepravidelná slovesa, ale v angličtině je velmi jednoduché spojovat jakékoli sloveso. Ve srovnání s jinými jazyky nemá angličtina příliš mnoho konjugací. Slovesa se nemění kvůli zájmenům, ale je nutné přidat „s“ nebo „es“ na konec třetí osoby. Ve všech ostatních případech zůstane sloveso stejné!

5. V angličtině je nejjednodušší řešení obvykle nejlepší, a tak jednoduché fráze bývají nejlepší. Chcete-li dobře psát anglicky, je nejlepší psát jednoduché fráze, aniž byste se ztráceli v příliš přitažených frázích.

6. V anglické abecedě je pouze 26 písmen a v anglickém jazyce je až 44 různých zvuků řeči. To může zkomplikovat pravopis, ale nejsou zde žádné akcenty ani složité konstrukce. Pravopisné zásady existují a jejich naučení hodně pomůže. Na pravopis se také můžete dívat jako na spojení mezi mluvením a psaním a učením na cestách.

7. Každý rok se vysílá mnoho nových filmů a seriálů v angličtině. Hollywoodský průmysl neustále přitahuje filmy pro všechny druhy publika a dá vám ochutnat angličtinu. V dnešní době není těžké se s angličtinou seznámit.

O tom na internetu najdeme velké množství zdrojů v angličtině. Najdete zde témata, která vás jistě zajímají a která vám umožní procvičovat si angličtinu online. Nejdůležitější je zaujmout pozitivní postoj, aby vaše učení bylo mnohem lehčí. Je důležité zaměřit se spíše na pozitivní než na negativní.

Sdílej příspěvek na: