logo expert-kurzy-anglictiny

Welcome to my blog

Welcome to my blog

Proč se učit anglicky?

Lepší pracovní příležitosti

Jako primární jazyk komunikace po celém světě je znalost angličtiny velmi žádanou dovedností na mezinárodním pracovišti, a proto jednou z výhod studia angličtiny je, že výrazně zvyšuje vaše pracovní příležitosti.

U uchazečů o zaměstnání, kteří ve svém životopise hovoří plynně anglicky, je statisticky prokázáno, že mají zvýšený náborový potenciál. Zaměstnanci, kteří ovládají druhý jazyk, mohou obecně očekávat vyšší plat (více než 10 %) než zaměstnanci bez něj.

Obchodní svět a mezinárodní obchod jsou samozřejmě známé používáním angličtiny a angličtina se stala také mezinárodním jazykem vědy a medicíny. Angličtina je také hlavním jazykem internetu. Odhaduje se, že 565 milionů lidí používá internet každý den a většina nejnavštěvovanějších webových stránek světa je zobrazena v angličtině.

Cestujte po světě se zvýšenou sebedůvěrou

Kromě zemí, kde je angličtina hlavním jazykem, jako je Velká Británie, Spojené státy americké, Kanada, Nový Zéland a Austrálie, existuje mnoho různých zemí, které také uvádějí angličtinu jako úřední jazyk. I když angličtina není oficiálním jazykem, většina turistických oblastí bude mít lidi, kteří s vámi mohou komunikovat v angličtině, zatímco je nepravděpodobné, že budou mít česky mluvící!

Znalost angličtiny vás vybaví nástroji pro efektivnější cestování a komunikaci v tolika částech světa, což vám zase umožní objevovat a cestovat s větší jistotou a dozvědět se více o zemích a kulturách, které navštěvujete.

Lepší přístup k vysokoškolskému vzdělání.

Dalším důvodem, proč studovat angličtinu, je přístup, který vám může poskytnout k některým z nejlepších vzdělávacích systémů a institutů na světě.

Mnohé z nejlepších světových univerzit se buď nacházejí v anglicky mluvících zemích, nebo používají angličtinu jako hlavní jazyk pro své kurzy, a proto jsou znalosti angličtiny klíčové, pokud jde o přihlášku.

Zlepšete výkon svého mozku!

Učení se druhého jazyka je prokazatelně jedním z nejlepších způsobů, jak udržet mozek nabitý a aktivní. Studie ukázaly, že mozek prochází změnami elektrické aktivity a dokonce i struktury a velikosti, zatímco se učí jiný jazyk; změny, ke kterým nedochází při učení jiného typu úkolu nebo dovednosti.

Bez ohledu na to, v jakém věku začínáte, učení se nového jazyka kromě rodného jazyka přináší výhody.

Žijte v zámoří

Další výhodou studia angličtiny je, že vám může nabídnout možnost přestěhovat se do anglicky mluvící země. Abyste se stali občany v anglicky mluvící zemi, musíte často dosáhnout určité úrovně znalostí angličtiny.

Mluvit a rozumět angličtině také zlepší vaše šance na nalezení zaměstnání a pomůže vám konverzovat a úspěšně komunikovat s lidmi kolem vás – ať už v supermarketu, u lékařů nebo s novými přáteli a sousedy. Další výhodou učení angličtiny je, že vám může nabídnout možnost přestěhovat se do anglicky mluvící země. Abyste se stali občany v anglicky mluvící zemi, musíte často dosáhnout určité úrovně znalostí angličtiny.

Mluvit a rozumět angličtině také zlepší vaše šance na nalezení zaměstnání a pomůže vám úspěšně konverzovat a komunikovat s lidmi kolem vás – ať už v supermarketu, u lékařů nebo s novými přáteli a sousedy.

Zlepšete své komunikační dovednosti

Když se učíte angličtinu jako druhý jazyk, učíte se také novým způsobům myšlení a vyjadřování jak verbálně, tak psaným slovem.

Učení se více jazyků vám může pomoci jasněji komunikovat v jakémkoli jazyce, protože se dozvíte více o tom, jak jazyk samotný funguje a jak jej používat ke komunikaci s ostatními ve všech typech sociálních, vzdělávacích a profesních prostředí.

Snazší přístup k populární kultuře

Mnoho z nejznámějších světových filmů a televizních pořadů bylo vyrobeno v angličtině, velká část z nich v Hollywoodu, a plynulost angličtiny vám nabídne možnost vychutnat si je a ocenit je v jejich původní podobě – ať už s titulky nebo bez nich.

Totéž platí pro literaturu as tolika světoznámými díly vyrobenými původně v angličtině budete mít nekonečné možnosti, jak si užít. Od Harryho Pottera po Shakespeara, existuje něco, co vyhovuje všem chutím!

Zlepšete své sebevědomí

Umět cizím jazykem je vyhledávaná a velmi obdivovaná dovednost, ať už je vaše motivace k učení jakákoli. Poslední výhodou studia angličtiny nebo jakéhokoli jiného cizího jazyka je proto hrdost a sebevědomí, které přichází s tím, že znalost vašich jazykových znalostí vám může pomoci pracovat a cestovat v různých částech světa a komunikovat s lidmi ze všech druhů kultur a pozadí.

Sdílej příspěvek na: